TITLE

DESCRIPTION

Informacja dla rodziców dzieci chodzących na basen

Zajęcia odbywają się w poniedziałek. Wyjazd  ze szkoły – ok. godz. 15.20. Rozpoczęcie zajęć – godz. 16.15, zakończenie – godz. 17.00. Planowany powrót do szkoły ok. 17.45. Z zajęć nie mogą korzystać dzieci, które:
  • są przeziębione (gorączka, katar, kaszel)
  • mają choroby skóry
  • mają niegojące się rany skóry, kurzajki itp.
  • mają urazy kości, stawów
  • nie posiadają stroju basenowego
Ekwipunek basenowy:
  • plecak na wszystkie rzeczy, a w nim:
  • klapki zapakowane w osobną reklamówkę
  • druga reklamówka na mokre rzeczy, a w niej zapakowane: strój/kąpielówki, ręcznik, mydełko w płynie, okulary do pływania, podpisany wielkimi literami czepek (tylko imię dziecka), gumka do włosów i szczotka do włosów (dziewczynki)
Dzieci ok. pół godziny nie jedzą przed basenem i po nim (proszę nie pakować jedzenia do worków na basen). Prosimy, aby dzieci miały w ten dzień zdjętą biżuterię (kolczyki, łańcuszki), dziewczynki nie miały upiętych spinek, naklejonych tatuaży, porysowanej markerami skóry. Prosimy również o niepakowanie rzeczy w osobne worki/kosmetyczki czy też przynoszenie większej liczby kosmetyków. Obowiązuje wygodne ubranie, które dziecko z łatwością będzie mogło zdjąć i założyć. Dzieci nie zabierają na basen szkolnych plecaków.

ZIELONA SZKOŁA

GÓRY ŚWIĘTOKRZYSTKIE

GÓRY ŚWIETOKRZYSKIE Najstarsze góry Polski. Ich łagodne wzgórza poprzecinane licznymi szlakami turystycznymi i ścieżkami spacerowymi przyciągają zwolenników czynnego wypoczynku. Turystów fascynują przepiękne krajobrazy, geologia i bogata historia tego terenu.   ZAKWATEROWANIE Hotel Przedwiośnie** (www.hotelprzedwiosnie.pl) o wysokim standardzie, położony na malowniczym zboczu góry Dąbrówka w samym sercu Gór Świętokrzyskich. Stanowi świetną bazą wypadową do największych atrakcji turystycznych w regionie. Pokoje 4,5-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym i TV. Obiekt dysponuje własną stołówką, świetlicą, salą konferencyjną,  krytym basenem, boiskami sportowymi.   TRANSPORT 1 lub 2 autokary klasy turystycznej lub autokar + bus na trasie Jabłonna-Mąchocice Kapitulne-Jabłonna oraz podczas wycieczek programowych.   WYŻYWIENIE W stołówce ośrodka  trzy pełnowartościowe posiłki dziennie (śniadania i kolacja szwedzki stół z zawsze ciepłymi potrawami). Pierwsze świadczenie obiad, ostatnie świadczenie śniadanie w dniu wyjazdu + prowiant na drogę powrotną. Kuchnia przygotowana jest do serwowania indywidualnych diet-konieczny wcześniejszy kontakt z Hamak-tur (diety + 18 zł/os/dzień).   UBEZPIECZENIE NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków)   PROGRAM 1 dzień:
  • w drodze do hotelu wizyta w Kurozwękach: obiad oraz oglądanie mini zoo, zwiedzanie Pałacu z przewodnikiem i „safari bizon” przejażdżka wozem westernowym wśród bizonów
  • kolacja w obiekcie / po kolacji zajęcia sportowe lub korzystanie z basenu
2 dzień:
  • po śniadaniu zwiedzanie Jaskini Raj posiadającej najbogatszą z dotychczas odkrytych w Polsce jaskiń szatę naciekową oraz namuliska zawierające cenne warstwy kulturowe  lub wizyta Centrum Nauki Leonardo da Vinci oraz Zamku w Chęcinach, prowiant
  • po obiadokolacji zajęcia sportowe lub korzystanie z basenu
3 dzień:
  • po śniadaniu zwiedzanie Sanktuarium Świętego Krzyża: furta klasztorna, krużganki, kościół, kaplica Relikwii Krzyża Świętego,  Muzeum Misyjnego, Krypty Jeremiego Wiśniowieckiego
  • po obiedzie zajęcia sportowe lub korzystanie z basenu
  • po kolacji turniej wiedzy i nie tylko…